Üye Ol üye ol   Üye Girişi üye girişi   Sipariş Takibi sipariş takibi
ideal penis boyu ne kadardır
İdeal Penis Boyu Ne Kadardır? 

Şu lafı eminim ki çok defa duydunuz ‘' Önemli olan boyu değil işlevidir '' bu lafı ancak kendini avutmak isteyenler söyler. Tıp dünyası ise penisin işlevi kadar boyunun da çok önemli olduğunu kabul etmektedir. Özellikle erkeğin kendine olan güveni açısından penisin boyu son derece önemlidir. Ayrıca bir kadını tatmin edebilmek için, yeterli boyda penise sahip olmak gerekir. Penisin uzun ya da kısa olmasını etkileyen faktör ise kişinin genetik yapısında saklıdır yani kalıtımsaldır. 

Peki, penise neye göre uzun ya da kısa diyeceğiz, ideal penis boyunu nasıl belirleyeceğiz? Bu noktada istatistikî verilerden ve tıp dünyasının yaptığı araştırmalardan yararlanacağız.

Öncelikle ideal penis boyunu belirlerken ihtiyaçları göz önüne aldık. Bir erkeğin, eşinin rahmini dölleyebilmesi için en az 10 cmlik bir cinsel organa ihtiyacı vardır. Yani alt sınır, ereksiyon halinde iken 10 cm olarak kabul edilir. Tabi 10 cm den kısa penisi olanlar da çocuk sahibi olabilir ama süreç yavaşlar. Eğer 10 cm den daha küçük bir penisiniz varsa gerekli tedaviye bir an önce başlamalısınız ve bu durumun sizin elinizde olmayan sebeplerden kaynakladığının bilincinde olmalısınız. Uzun lafın kısası bu durumdan asla utanmamalısınız.
İdeal penis boyu ise 16 cm olarak kabul edilir. Eğer penis boyunuz 15-20 cm aralığındaysa penis boyunuz normaldir. Sertleşmemiş bir penisin ortalama boyu ise 5-10 cm arasındadır. Ancak önemli olan, penisin ereksiyon halindeki boyutudur.

İdeal penis boyuna birde dünya genelinde bakalım ve istatistiklerin ortaya koyduğu sonuçları değerlendirelim. Alman Bild gazetesinin yaptığı araştırmalara göre; Kongo 17.93 cm, Gana 17.31 cm, Venezuella 17.03 cm ortalamasıyla ilk üç sırayı oluşturuyor. Bu rakamlar moralinizi bozmasın Türkiye'nin penis boyu ortalaması ise; 14.11 cm. Yani ülke olarak standartların 2 cm kadar altındayız. En başta da dediğimiz gibi bu sizin suçunuz değil tamamen kalıtımsal, sonuçta hiçbirimizde zenci değiliz. Asya'nın doğusuna doğru gittikçe de penis boyu kısalıyor ve 10 cm e kadar iniyor.

ideal penis boyu   ideal penis boyu ne kadardır   ideal penis uzunluğu    

Diğer Makaleler

ilginizi çekebilir
Adınız Soyadınız
Numaranız